Maj w świetlicy szkolnej

Tematyka zajęć majowych skupiona była na: Święcie Konstytucji 3 Maja, Dniu Książki, Dniu Teatru i Tańca oraz Dniu Matki. Rozmowy, pogadanki oraz zabawy uwrażliwiały na wartości związane z ojczyzną. Przybliżone zostały postawy patriotyczne oraz znaczenie symboli: godło, flaga.
W ramach promowania czytania wśród uczniów, dzieci czytały prasę dziecięcą i wiersze o pięknie wiosennych sadów, brały udział w zabawach: biblioteka, drukarnia, księgarnia oraz teatr. Odbył się również konkurs czytelniczy: „Poznaj utwór po cytacie”. Zostały przypomniane zasady korzystania z biblioteki. W trakcie zajęć dzieci poznały również gatunki drzew oraz cykl rozwojowy kwiatów drzew owocowych.

Maj to także ważny miesiąc ze względu na Dzień Matki, dlatego uczniowie wykonywali kartki oraz prezenty dla swoich mam. Zostały również zapoznane z wierszami: „Obrazek dla mamy” i „Dla ciebie mamo”. Toczyły się rozmowy na temat przysłów i mądrości o matce. Przez cały miesiąc dzieci aktywnie brały udział w zajęciach dodatkowych oraz wykonywały prace plastyczne.

Paulina Jargiło

Comments are closed.

Skip to content