LISTOPAD W ŚWIETLICY

 

Tematyka zajęć świetlicowych w listopadzie skupiona była na: tradycjach związanych ze świętem zmarłych i dniem zadusznym. Dzieci rozmawiały na temat tego, jak należy zachować się w miejscach pamięci, na cmentarzach. Zapoznały się także z nietypowymi obchodami tego święta na świecie.

Ponadto uczestniczyły w pogadance na temat  historii odzyskania niepodległości przez Polskę. Poznały postać marszałka Józefa Piłsudskiego i innych bohaterów, którzy walczyli o wyzwolenie naszego kraju.  Rozmawiały na temat symboli i barw narodowych. Oglądały albumy, prezentacje multimedialne i krótkie filmy. Uczestniczyły w uroczystym apelu upamiętniającym 99. rocznicę odzyskania suwerenności przez państwo polskie.

Podczas tygodnia bajek i baśni  rozmawiały na temat historii książki,  ulubionych bohaterów literackich, a także o tym, jak należy dbać o książki. Odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie pani Joanna Szafraniec opowiedziała dzieciom o magicznym świecie bajek i baśni, zaprezentowała nowości wydawnicze w naszej bibliotece. Na zakończenie dzieci miały możliwość wypożyczenia książek do domu.

W trakcie zajęć dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie: „Co to jest Układ Słoneczny?, poznały postać Mikołaja Kopernika.

 

W ostatnim tygodniu listopada podtrzymywały  zwyczaje andrzejkowe, przygotowały wróżby i  przepowiednie.

 

 

W ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia poznały historię powstania tego święta. Wzięły udział w „misiowych ”zagadkach, konkurencjach i zabawach. Przyniosły swoich pluszowych przyjaciół na wystawkę.

 

Uczestniczyły we wspólnym śniadaniu klas I-III pod hasłem „Śniadanie daje moc”.

 

 

 

Tradycyjnie raz w tygodniu przedstawiciele Psotników, Chochlików i Świetliczków z wielkim zapałem i zaangażowaniem odwiedziły przedszkolaków, gdzie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom   przeczytały im wierszyki i bajeczki.

 

Przez cały miesiąc dzieci uczestniczyły w zajęciach plastyczno-technicznych (rysowały, malowały, dekorowały gazetki świetlicowe), tanecznych i czytelniczych. Miło spędzały czas podczas wspólnych zabaw, gier i tańców.

mgr Agnieszka Łabędź

Comments are closed.

Skip to content