KWIECIEŃ W ŚWIETLICY

W pierwszym tygodniu kwietnia wspominaliśmy Święta Wielkanocne. Dzieci dzieliły się swoimi przeżyciami. Następnie czas został poświęcony rozbudzeniu postaw twórczych oraz pogłębieniu wiadomości nt. teatru, ponieważ obchodziliśmy Dzień Teatru. Kwiecień minął również pod znakiem przeciwdziałania agresji. Dzieci brały udział w zabawach integracyjnych, które miały na celu wzmocnienie więzi oraz uwrażliwieniu na krzywdę innych osób i naukę właściwego reagowania.

Kolejny tydzień minął pod tematem: J. CH. Andersen – człowiek, który wyczarował najpiękniejsze bajki. Dzieci zapoznały się z sylwetką pisarza. Pisały wymyślone bajki oraz wykonywały do nich ilustracje. W tym miesiącu również obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci rozmawiały na temat szanowania planety, segregacji odpadów i oszczędzania wody. Z tej okazji odbył się konkurs plastyczno-techniczny „Ekoludek”. W tygodniu poprzedzającym dzień 22.04. uczniowie brali udział w pogadankach, quizach i grach związanym z tym świętem. Dzieci przez cały miesiąc chętnie brały udział w zajęciach plastycznych i muzycznych. Często również spędzały czas na świeżym powietrzu.

Rozstrzygnięcie konkursu „Ekoludek”

25 kwietnia 2018 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego pt „Ekoludek”, którego uczestnikami byli wychowankowie świetlicy szkolnej. Komisja konkursowa zadecydowała o przyznaniu następujących miejsc:

miejsce I      Lena Kurlit, klasa I
miejsce II     Daria Bobeł, klasa IIIa
miejsce III   Natalia Moskal, klasa I
miejsce III   Daria Śmieszkiewicz, klasa I

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy.

Comments are closed.

Skip to content