„BEZPIECZNI NA CO DZIEŃ”

Zapewnienie bezpieczeństwa wychowankom jest jednym z priorytetów w pracy wychowawczo – profilaktycznej, dlatego tak ważne jest odejmowanie inicjatyw w tym zakresie. Mając na uwadze uwrażliwienie dzieci na problematykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, szczególnie w drodze do i ze szkoły, podjęto działania w ramach wewnątrzszkolnego projektu profilaktyczno – edukacyjnego pod hasłem „Bezpieczni na co dzień”. Uczniowie z klas I  – III  uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, podczas których omówione zostały najważniejsze zasady z zakresu bezpieczeństwa. W trakcie zajęć uczniowie omawiali zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym. Zostali zapoznani z podstawowymi znakami drogowymi, a także uświadomieni, jak unikać  niebezpiecznych  sytuacji  życiowych i dlaczego należy pamiętać o elementach odblaskowych. Uczniowie poznali również ważne numery telefonów alarmowych. Uczestniczyli w pogadankach, odpowiadali na pytania, rozwiązywali zagadki i projektowali znaki drogowe. Brali udział w zabawach ruchowych i scenkach dramowych utrwalających zdobyte wiadomości na temat bezpieczeństwa i zachowań w trudnych sytuacjach.

Atrakcyjna, przejrzysta i praktyczna forma zajęć dała uczniom zadowolenie i satysfakcję. Dzieci pracowały z zaangażowaniem, wykazały się przy tym dużą wiedzą i kreatywnością.                                                                                     

Ponadto zorganizowano dla uczniów klas I –IV szkolny konkurs plastyczny pt. „ Moja bezpieczna droga do i ze szkoły”, którego głównym celem również była edukacja dzieci  w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach. 

Z uwagi na pandemię nie udało się zrealizować wszystkich zaplanowanych działań, jednak mamy nadzieję, że nawet najmniejsza inicjatywa, to ważny krok w zakresie bezpieczeństwa naszych wychowanków.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

Katarzyna Gaweł
pedagog szkolny

Comments are closed.

Skip to content