Klasa III gimnazjum na festiwalu zawodów w małopolsce- relacja z wycieczki

23 marca 2018 roku Gimnazjaliści uczestniczyli w Targach Edukacyjnych – „ Festiwal  Zawodów w Małopolsce”. Inicjatorem przedsięwzięcia  jest  Województwo Małopolskie. Festiwal zawodów już po raz szósty daje młodym ludziom pogląd na możliwości edukacyjne regionu i perspektywy zawodowe.Oferta edukacyjna szkół prezentowana była na dziewięciu niezależnych ekspozycjach wystawienniczych w następujących grupach: administracyjno-usługowej, budowlanej, elektryczno-elektronicznej, mechanicznej i górniczo-hutniczej, medyczno-społecznej, rolniczo-leśnej z ochroną środowiska, turystyczno-gastronomicznej oraz służb mundurowych.Uczniowie mieli do dyspozycji ponad sto stanowisk, na których starsi koledzy prezentowali wybrane przez siebie profesje oraz szkoły. Gimnazjaliści mogli także skorzystać z porady wykwalifikowanych doradców zawodowych, którzy przeprowadzali ocenę indywidualnych predyspozycji i sugerowali najodpowiedniejszą ścieżkę kształcenia.

 Mamy nadzieję, że udział w tym wydarzeniu pomoże trzecioklasistom w  podjęciu właściwej decyzji dotyczącej dalszej ścieżki kształcenia, która zaowocuje w przyszłości wymarzoną profesją i osobistą satysfakcją.

 W drugiej części wycieczki trzecioklasiści odwiedzili Galerię Sztuki Polskiej XIX w.    w Sukiennicach. Tutaj nasi uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej, podczas której nie tylko mieli okazję zobaczyć jedne z najsłynniejszych dzieł malarskich epoki romantyzmu, ale także dowiedzieli się o okolicznościach powstania wybranych płócien oraz poznali ciekawostki związane z autorami tych dzieł. Ważną częścią zajęć okazała się nauka interpretacji elementów symbolicznych znajdujących się na omawianych obrazach.

 

Katarzyna Gaweł/Tomasz Kukla

Comments are closed.

Skip to content