Krakowskie spotkania z kulturą klas IV – VI

Dnia 17 stycznia 2017 roku uczniowie  klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Krzywaczce uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Pierwszym punktem programu było obejrzenie spektaklu teatralnego w Teatrze Groteska pt.: „Przygody Tomka Sawyera”. Rytmiczne, pełne humoru przedstawienie zostało zrealizowane w żywym planie, a także planie lalkowym. Jego dużym atutem była ciekawa plastyka, piękne piosenki i doskonały ruch sceniczny. Uczniowie wyszli z teatru zauroczeni grą aktorską, efektami akustycznymi i wizualnymi.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w muzeum. Klasa VI udała się do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, gdzie uczestniczyła w lekcji muzealnej na temat kultury rycerskiej epoki średniowiecza. Uczniowie z zaciekawieniem poznawali tajemnice rycerskiej zbroi, rodzaje hełmów. Następnie z równym zainteresowaniem oglądali wystawę interaktywną „Cyberteka – Kraków miasto i przestrzeń”. Uczniowie mogli się dowiedzieć, jak powstawał, rozrastał się i zmieniał Kraków przez wieki.

W tym samym czasie, kiedy szóstoklasiści badali tajemnice przeszłości Krakowa, uczniowie klasy czwartej i piątej zwiedzali Muzeum Inżynierii Miejskiej.  Podziwiali tam wystawę stałą oraz brali udział w lekcji muzealnej na temat: „Magia w kuchni”. Pod okiem pracownika muzeum przeprowadzali doświadczenia z różnymi produktami, jakie możemy znaleźć w kuchni.

Wyjazd do Krakowa okazał się niezwykle udany. Nie tylko wzbogacił wiedzę uczniów na temat teatru, historii i współczesnej techniki, ale także pozwolił przeżyć intelektualną i kulturalną przygodę.

    Agata Szary

 

Comments are closed.

Skip to content