OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „MAGIA TEATRU” SUKCES UCZENNIC Z KRZYWACZKI

„Teatr to przede wszystkim człowiek-aktor. Jednak na scenie często wraz z aktorem występuje lalka teatralna, animowana przez niego kukła, pacynka, jawajka i marionetka.
Gdy widzimy lalkę taką, która chodzi, mówi mamy wrażenie, że ona żyje jest prawdziwa…”

W tym roku organizator Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. ”Magia teatru” Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprosił uczestników do lektury „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” Hugh Lotlinga” oraz „Opowieści z Narnii” S.C.Lewisa.

Zadaniem konkursowym było znalezienie w proponowanych powieściach swojego ulubionego bohatera oraz stworzenie jego kreacji scenicznej.

Na konkurs do organizatora wpłynęło 433 prace z całej Polski, z: Wiskitków, Czyżówki, Lublina, Żar, Stalowej Woli, Kołobrzegu, Poznania, Sosnowca, Zielonej Góry, Józefowa, Izabelina, Gryfina, Krzywaczki. Na wystawie konkursowej zostało zaprezentowanych 155 prac indywidualnych i 5 prac zbiorowych.

Tak jak i w ubiegłym roku tak i w tym uczennice naszej szkoły reprezentowały naszą szkołę w tym konkursie, wykonując kukiełki, pacynki przedstawiające ulubionych bohaterów.
Prace naszych uczennic zostały dostrzeżone i nagrodzone. Nagrodę otrzymały: Zosia Topka (kl.IISP), Gabriela Bysina (kl.IVa), Magdalena Leśniak (kl.IVB). Do Zielonej Góry na konkurs wpłynęła również kukiełka wykonana przez Karinę Kumalę (kl.IVA) oraz Natalię Gorzkowską (kl.IVB). Wszystkie prace przekazane na konkurs stały się własnością organizatora i zwiększają kolekcję lalek w zielonogórskim ośrodku kultury.

Warto wspomnieć, iż w ubiegłorocznej 11 edycji tegoż konkursu nagrody główne otrzymały: Zosia Topka oraz Izabela Dusza, a: Karolina Świerczyńska, Julia Szarzyńska, otrzymały wyróżnienie.

Dokumentację fotograficzną oraz więcej informacji na stronie:
http://zpokrzywaczka.pl/sukces-naszych-uczennic/
http://zok.com.pl/laureaci

nauczyciel plastyki

Comments are closed.

Skip to content