Piątkowy maraton filmowy z Hobbitem

  • Wieczor_filmowy_2018_2019_1
  • Wieczor_filmowy_2018_2019_2
  • Wieczor_filmowy_2018_2019_3
  • Wieczor_filmowy_2018_2019_4
  • Wieczor_filmowy_2018_2019_5

31 maja 2019 r. uczniowie klas Va oraz Vb wzięli udział w wieczorze filmowym z adaptacją powieści J. R. R. Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem w reż. P. Jacksona.

Podczas blisko 8 godzin projekcji piątoklasiści zapoznali się z trzema częściami tej niezwykłej produkcji fantasy (cz. 1: Hobbit. Niezwykła podróż; cz. 2: Hobbit. Pustkowie Smauga; cz. 3: Hobbit. Bitwa pięciu armii). Odbyli zatem niezapomnianą podróż wraz z głównym bohaterem BilboBagginsem i jego towarzyszami: czarodziejem Gandalfem, a także trzynastoma Krasnoludami pod wodzą Thorina Dębowej Tarczy. Śledzili zmagania filmowych postaci z Trollami, Elfami, Goblinami, Wargami, kibicowali też Hobbitowi, gdy ten stoczył pojedynek na zagadki z Gollumem. Na koniec byli świadkami zwycięstwa mieszkańców Miasta na Jeziorze nad smokiem Smaugiem i bitwy zjednoczonych armii z siłami ciemności.

Wspólne obejrzenie tego filmu stanowiło nie tylko okazję do zapoznania się z adaptacją lektury omawianej w kl. VI, ale także miało na celu zintegrowanie grupy poprzez wspólną rozmowę, zabawę, czy posiłek składający się z samych smakołyków niezbędnych podczas seansu.

Opiekunowie
Renata Trzebońska
Tomasz Kukla

Comments are closed.

Skip to content