Ślubowanie klas pierwszych

  • Slubowanie1
  • Slubowanie2
  • Slubowanie3
  • Slubowanie4
  • Slubowanie5
  • Slubowanie6
  • Slubowanie7
  • Slubowanie8
  • Slubowanie9

05 lutego uczniowie klasy I A i I B zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Zespołu Placówek Oświatowych im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Na ślubowanie przybył pan dyrektor mgr Mirosław Chmiel, pani wicedyrektor mgr Anna Bochenek, rodzice uczniów, grupa przedszkolna, a także koledzy i koleżanki z klas drugich i trzeciej wraz ze swoimi wychowawczyniami.

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak zaprezentowali program artystyczny, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek oraz tańca. Zaprezentowane utwory wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością uczenia się, miłością do Ojczyzny i poznawania świata. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami. Miłą niespodzianką był krótki występ uczniów klas drugich i trzeciej, w którym starsi koledzy, życząc sukcesów w szkole, powitali pierwszoklasistów wierszem, piosenką.

W dalszej kolejności pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego dokonała symbolicznego pasowania, zaś pan dyrektor wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy, życząc samych sukcesów w długiej karierze szkolnej. Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów z klas pierwszych.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby nasza placówka była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.

Dziękujemy Pani Agnieszce Piechocie oraz Pani Katarzynie Gaweł za pomoc w przygotowaniu pięknej dekoracji

Zofia Brożyna/ Katarzyna Stręk – Biela

Comments are closed.

Skip to content