Wyjazd na narty do Białki Tatrzańskiej

W dniach od 6 do 10 marca czterdzieścioro czworo uczniów ZPO z Krzywaczki podzielona na dwie grupy  uczestniczyło w wyjeździe na narty do Białki Tatrzańskiej. Już pierwszego dnia zaraz po zakwaterowaniu się w pensjonacie „U Waliczków” młodzi sportowcy ruszyli na stok. Przez trzy dni codziennie rano uczniowie doskonalili swoje umiejętności narciarskie i tylko na początku kilkoro z nich zjeżdżało na tzw. oślej łączce.

Z pensjonatu wychodzili zaraz po śniadaniu, każdy zaopatrzony w narty, kijki i kask. Spacer w butach narciarskich nie należał do łatwych. Specjalnym skibusem podjeżdżali pod stok Kaniówka. Potem następowało dopinanie butów, zakładanie nart i rozgrzewka, którą prowadził pan Grzegorz Bochenek lub pan Tomasz Trzeboński. Następnie wyjeżdżali na szczyt i dzielili się na grupy,  aby bezpiecznie zjeżdżać w dół.

Pogoda dopisywała, choć drugiego dnia przeżyli lekkie opady śniegu. W kolejnych dniach pięknie świeciło słońce a ze szczytu Kaniówki rozpościerały się bajeczne widoki. Jazda sprawiała wszystkim ogromną frajdę a kilkugodzinne szusowanie zaostrzało apetyty. Gospodarze, u których mieszkali postarali się, aby jedzenie było smaczne i zdrowe. Posiłki zadowoliłyby nawet najbardziej wymagające podniebienie.

Oprócz białego szaleństwa uczniowie mieli dodatkowe atrakcje. Drugiego dnia pojechali na lodowisko znajdujący się w pobliżu stoku narciarskiego Bania. W pensjonacie mogli grać w ping ponga lub przywiezione przez siebie gry.

Tegoroczna biała szkoła należy do niezwykle udanych. Uczniowie zadowoleni wrócili do domu z nadzieją, że już za rok znów będą mogli wspólnie poszusować po stokach Białce Tatrzańskiej.

Comments are closed.

Skip to content