Dzień misia
„Proszę państwa, oto miś.
Mis jest bardzo grzeczny dziś.
Chętnie państwu łapę poda.
Nie chce podać? A to szkoda.”

Pluszowe misie są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są jedną z najważniejszych przytulanek dla maluchów. Kiedy człowiek dorasta również znajduje w swoim życiu chwile, kiedy bliskość i miękkość pluszowego misia pomaga przetrwać trudne chwile.

Ta, jedna z najpopularniejszych zabawek obchodziła swoje święto 25 LISTOPADA.

W naszej szkole misie też miały swoje święto!

Na korytarzu, na gazetce ściennej pojawiły się portrety misiów, wykonane przeróżnymi technikami plastycznymi. Podziwialiśmy miśki wyklejone kawałkami włóczki, łatkami z materiałów i z futerka, bibułkowymi kuleczkami, kawałkami kolorowych czasopism oraz misie namalowane farbami i kredkami.

Uczniowie mieli również możliwość opisania swoich ulubionych misiów biorąc udział w konkursach na wiersz i opowiadanie o misiu. Liczne prace świadczyły, że te pluszowe zabawki są ważne i wyjątkowe. Zarówno, te małe bure i te piękne i kolorowe zamieszkujące dziecięce pokoiki. Moda na misie nie przemija. Wszyscy, którzy brali udział w konkursach otrzymali „słodkie co nieco”.

Podczas misiowego spotkania, przygotowanego przez panie bibliotekarki: panią Joannę Szafraniec i panią Agnieszkę Lipczyńską-Łabędź, dzieci poznały historię tego sympatycznego święta, opowiadały o misiach, które są bohaterami filmów i książek dla dzieci, dowiedziały się o życiu i zwyczajach niedźwiedzi. Natomiast starsi koledzy z klas gimnazjalnych czytali podczas przerw krótkie wierszyki, opowiadania, historyjki o tych sympatycznych zwierzakach. Spotkanie sprawiło wszystkim uczestnikom wiele radości i dostarczyło miłych wrażeń.

Comments are closed.

Skip to content