Dzień misia3A czy wiecie skąd w ogóle wzięły się pluszowe miśki?

Są dwie różne historyjki, opowiadające o początkach misia. Pierwsza z nich mówi, że w 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych pojechał na polowanie. Jego towarzysz postrzelił małego niedźwiedzia. Gdy prezydent zobaczył małego, przerażonego zwierzaka, kazał go koniecznie puścić na wolność! Ta historia została opisana w gazetach i bardzo spodobała się ludziom. Wtedy właśnie właściciel jednego ze sklepów postanowił wyprodukować zabawkę – pluszowego misia. Dostał na to pozwolenie samego prezydenta. Na cześć jego imienia, Teodor „Teddy” Roosevelt miś został nazwany „Teddy Bear”. Tak mówi się na pluszowe misie do dziś.

Druga historia opowiada o Niemce, która była sparaliżowana. Dla zabicia czasu szyła różne zwierzaki z materiału. Potem jej siostrzeniec skorzystał z pomysłu i otworzył fabrykę pluszowych zabawek.

Nie wiadomo jak było dokładnie, ale najważniejsze, że pluszowe misie są chyba najpopularniejszą zabawką świata! Każdy miał lub ma swojego misia! Nawet niektórzy dorośli! Misie zrobiły się tak popularne, że zaczęły powstawać o nich bajki. Najsławniejsze misie, to chyba: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Coralgol, Balloo z „Księgi Dżungli”, Miś Paddington, Gumisie, Troskliwe Misie, Miś Yogi.

Comments are closed.

Skip to content