„BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY W CYBERPRZESTRZENI” – OBCHODY DBI 2016 W GIMNAZJUM

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodziliśmy w tym roku 9 lutego pod hasłem: „Lepszy Internet zależy od Ciebie!”. Ma on na celu kształtowanie świadomości społecznej dotyczącej niebezpieczeństw, na które narażone są osoby korzystające z Internetu – zwłaszcza dzieci i młodzież. Zarówno szkoła, jak i rodzice mają za zadanie przygotowanie dzieci do właściwego korzystania z sieci. Mając na uwadze zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej przygotowaliśmy szereg działań:
• akcję informacyjną – rozpowszechnianie ulotek i broszur wśród uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej
• wykonanie przez uczniów Gimnazjum plakatów informacyjnych oraz prezentacji multimedialnych
• prowadzenie wspólnie z uczennicami klasy III G warsztatów w klasie III SP nt. bezpieczeństwa dzieci w cyberprzestrzeni
• rozmowy indywidualne z rodzicami, udzielanie rad i wskazówek
• przygotowanie Kącika Informacyjnego dla rodziców
Przed nami jeszcze inne działania promujące bezpieczeństwo w sieci do których z pewnością aktywnie włączą się nasi gimnazjaliści.
Anonimowość w sieci oraz powszechny dostęp do cyberprzestrzeni niosą ze sobą całą gamę zagrożeń. Wirtualny świat to nie tylko zagrożenia dla dzieci i młodzieży, ale również dla wszystkich uczestników cyberprzestrzeni!, dlatego bądźmy czujni i ostrożni.

Pedagog
Katarzyna Gaweł

Comments are closed.

Skip to content