POZNAJ NASZ KRAKÓW – KONKURS

Przybliżając uczniom postać  patronki szkoły – św. Jadwigi Królowej Polski, nie sposób pominąć „królewskiego miasta”, jakim jest Kraków. W związku z powyższym,  nauczyciele – bibliotekarze zorganizowali Szkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie. Był to konkurs skierowany do uczniów klas II – IV. Jego celem było poznanie miasta Krakowa, jego historii, zabytków, tradycji i legend.

W etapie pierwszym (klasowym), który odbył się 19 lutego 2016 r. brało udział  48 uczniów z klas II – IV . W etapie drugim  (międzyklasowym ), który odbył się 01 kwietnia 2016 r. poszczególne klasy reprezentowali:

klasa II a – Bruzda Bartłomiej, Długosz Agnieszka, Kumala Karina, Mroczek Alicja,      Stankiewicz Bartłomiej, Szarzyńska Julia

klasa II b – Chmiel Wiktor, Cyrek Kamil, Jakubowska Natalia, Jamka Natalia, Leśniak Magdalena,  Rożek Justyna

klasa III – Botor Rozalia, Janowska Emilia, Mroczek Weronika, Mroczek Wiktor, Wójcik Kamila

klasa IV – Cora Jakub, Stankiewicz Jakub

 II etap konkursu stanowił test zawierający zadania w formie wykreślanek, uzupełnianek, szyfru, krzyżówek, podkreślanek. Zwycięzcami Konkursu Wiedzy o Krakowie zostali:

I miejsce – Emilia  Janowska  ucz. kl. III

II miejsce –  Wiktor  Chmiel  ucz. kl. II b

III miejsce –   Weronika  Mroczek  ucz. kl. III

Wyróżnienie: Kamil Cyrek kl. II b; Kamila Wójcik  kl. III;  Stankiewicz  Bartłomiej kl. IIa

11 kwietnia 2016 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz bezpłatne karnety wejściowe do wszystkich oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie ufundowane przez Dyrekcję tegoż muzeum, natomiast wyróżnieni uczniowie drobne upominki.

                                                                                   mgr Joanna Szafraniec

Comments are closed.

Skip to content