„ Razem dla Praw Dziecka”- podsumowanie

 

Nasz „Szkolny Tydzień Praw Dziecka” dobiegł końca. Święto to uczciliśmy w wyjątkowy sposób. Uczestnicząc w programie „ Chronimy Dzieci” aktywnie stoimy na straży bezpieczeństwa naszych podopiecznych .Tak było i tym razem. Stworzyliśmy przestrzeń, w której dzieci miały poczucie, że są ważne i bezpieczne w aspekcie fizycznym, poznawczym, społecznym i emocjonalnym. W naszych akcjach i zadaniach zwracaliśmy uwagę na przestrzeganie praw dziecka w rodzinie, w szkole oraz w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi. Zorganizowaliśmy galerię prac uczniowskich, wystawy gazetek informacyjnych, okazjonalne spotkania wychowawcze, etiudy teatralne, quizy, konkursy i montaże poetycko-muzyczne, których bohaterami były Dzieci i ich Prawa .
Drodzy Rodzice!
Warto pamiętać, że „ …Prawa Dziecka nie są przywilejem, czy nagrodą- one się po prostu każdemu należą, tylko i aż dlatego, że jest człowiekiem…” .
Jak powtarza Rzecznik Praw Dziecka: „ …Najtrudniejsza jest jednak sztuka mądrego z nich korzystania…”.
Zatem „ …Wsłuchajmy się w głos dziecka, to zbliża, daje mu poczucie bezpieczeństwa i pewność, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach zawsze może na nas liczyć…”
Pamiętajmy ,że „… Prawa Człowieka rozpoczynają się od Praw Dziecka…”

Pedagog
mgr Małgorzata Miś

Comments are closed.

Skip to content