Uczniowie Gimnazjum zwiedzali Warszawę

W dniach 23-25.05.2016r. uczniowie Gimnazjum z Krzywaczki uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy. Pierwszego dnia zgromadzili się o 6.30 na parkingu przed szkołą. Drogę do stolicy umilały im muzyka, zabawna bajka oraz między innymi ciekawe komentarze osób grających w karty.

Uczniowie zwiedzanie rozpoczęli od lekcji tematycznej w Muzeum  Powstania Warszawskiego. Następnie  spacerowali po ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Po obiadokolacji miała miejsce kolejna lekcja tematyczna w pałacu w Wilanowie. W godzinach wieczornych wycieczkowicze udali się na małe zakupy, niektórzy z nich zjedli pizzę, a następnie wrócili do ośrodka na nocleg.

Drugiego dnia po śniadaniu młodzież zwiedzała Centrum Nauki Kopernik, a następnie podróżowała stołecznym metrem. Kolejnym punktem programu wycieczkowego był Cmentarz Powązkowski. Spacer po Starym Mieście odbyto w towarzystwie bardzo ciekawie opowiadającego przewodnika, który przybliżył  historię wielu miejsc między innymi: Placu Piłsudskiego, Grobu Nieznanego Żołnierza, Pomnika Małego Powstańca, Barbakanu. W Zamku Królewskim uczniowie uczestniczyli w kolejnej lekcji muzealnej. Po obiadokolacji wizytowali Łazienki Królewskie.

Trzeciego dnia na zakończenie pobytu w stolicy młodzież miała okazję podziwiać stadion narodowy, a z tarasu widokowego Pałacu Kultury piękną panoramę Warszawy. Stolica żegnała gimnazjalistów rzęsistym deszczem.

kierownik wycieczki
mgr Grzegorz Bochenek

Comments are closed.

Skip to content